Linaõli

Linaõli on puhas külmpressitud linaõli. Linaseemnete pressimisel ei ületa temperatuur 50 ºC. Linaõli on on täiesti mürgitu loodustoode. Linaõli imendub puidu sisse kaitstes seda mustuse ja niiskuse ning lõhenemise eest. Linaõli toob esile kauni puusüü ja oksakohad. Linaõli sobib toiduainetega kokkupuutes olevate puitpindade viimistlemiseks. Linaõli on täiesti naturaalne ja ohutu loodusele. Kulu hööveldatud puitpinnale on 7-10 m2/l.

Kasutuskohad:

Lõikelauad, puidust nõud, puidust mänguasjad, mööbel, puidust seinad ja laed.

Kasutamisjuhend

Lahustina võib kasutada männitärpentini. Viimistle pintsli või kaltsuga õhukese kihina puidukiudude suunas ja anna aega õlil imenduda. Liigse õli osa, mis enam ei imendu võib vajadusel ära pühkida. Puitpinnad vahepeal lihvitakse ja viimistletakse uuesti. Viimistluskihtide arv on 1-4 sõltudes puitpinna kvaliteedist ja kasutamise eesmärgist. Viimistle puidu otspinnad eriti hoolikalt. Linaõli saab toonida Värvipigmentidega. Kuivanud puitpinda võib viimistleda õrnalt lihvides või kaabitsaga töödeldes. Viimistletud puitpinna võib vahatada mesilasvahaga. Uus viimistlus tehakse vajadusel aasta pärast. Linaõli ei soovitata lakitud või värvitud pindadele. Kasutamine muuks otstarbeks ja vastupidiselt antud nõuannetele ei ole soovitav.

Tootekood: SKU999123 Kategooria: Sildid: , ,
 • Lisainfo

  Koostis

  Linaõli

  Taara

  0.5L, 1L, 5L, 10L, 20L

  Lahusti

  Männitärpentin

 • Nõuanne

  Täispuidust pindade viimistlemine sisetingimustes

  Kanna Linaõli puitpinnale pintsli või lapiga. Lase õlil imenduda puidu sisse nii palju kui puit imab. Õlita samuti puitpinna alumist poolt. Eemalda hiljemalt ühe tunni möödudes üleliigne õlikiht. Korda protseduuri 1-2 korda. Nii saadakse küllastatud puit, mis ei ime endasse enam midagi muud. Lihvimine on õlitamisel väga tähtis. Tee enne iga järgmise õlikihi panemist vahelihv. Õli toimel puit pundub ja tõstab puusüüd üles. Kui jätta pind lihvimata, siis tundub see kare.

  Kui soovid läikivamat ja tugevamat pinda kasuta Õlivaha. Võrreldes Linaõliga annab Õlivaha puitpinnale parema niiskuskindluse ja tugevuse.

  Kui viimistled tööpinda (laud, tool, köögi töötasapind), siis kasuta selleks Tööpinna õli. Antud õli annab hea kaitse niiskuse ja kulumise vastu.

  Täispuidust pindade hooldus

  Õlitatud pind puhastatakse nõrga pesuainega ja veega. Õlitamist tuleb aeg-ajalt uuesti teostada. Õli kantakse pintsli või lapiga uuesti õhukese kihina puitpinnale, lastakse imbuda ning eemaldatakse imbumata kiht.

  Vahatatud pind puhastatakse nõrga pesuainega ja veega. Vahatatud pind nõuab uuesti viimistlemist, kuid harvemini kui ainult õliga töödeldud pind. Õlivaha kantakse õhukese kihina pinnale, eemaldatakse imbumata kiht ja lüüakse järgmisel päeval läikima. Kui vahatatud pind on muutunud tuhmiks ja kuivaks, siis on mõistlik kasutada ainult hooldusõlitamist. Kasuta selleks toodet Karnauba vesivaha.

  Kui Tööpinna õliga viimistletud pind muutub kuivaks ja matiks, siis viimistle pind uuesti sama õliga.

 • Ohutuskaart