Tööpinna õli

Tööpinna õli on linaõli baasil valmistatud toode, mis sobib uuele või täielikult puhastatud puitpinnale sisetingimustes (näiteks tööpinnad köögis, toolid, lauad jm. mööbel). Tööpinna õli kaitseb hästi kulumise eest ja annab vett tõrjuva pinna. Toob hästi esile puidu tekstuuri ning säilitab uute ja vanade puitpindade naturaalse tooni. Sobib nii heledate puiduliikide kui ka väärispuidust pindade viimistlemiseks. Kulu: 10-12 m2 liitri kohta. Värvus: läbipaistev

Kasutuskohad:

Puidust tööpinnad sisetingimustes (lauad, toolid, tööpinnad köögis, vannitoa mööbel)

Kasutamisjuhend

Enne kasutamist loksutada.Tee kindlaks, et puitpind oleks puhas, kuiv ning lihvpaberiga korralikult töödeldud. Kanna Tööpinna õli ainult puhtale pinnale, eelnev viimistlus peab olema eemaldatud.

Kui pinda on plaanis toonida, siis kasuta enne õli peitse. Teine võimalus on Tööpinna õli toonida looduslike Värvipigmentidega, lisades viimast keskmiselt 5 %.

Kanna õhuke kiht Tööpinna õli puitpinnale pintsli või lapi abil. Liigse materjali osa, mis enam ei imendu peab hiljemalt 30 minuti pärast pühkima ära. Kanna peale teine õhuke kiht pärast esimese kihi minimaalset kuivamisaega 8 tundi. Viimistluskihtide arv on 2-4 sõltudes puitpinna kvaliteedist ja imemisvõimest. Mida rohkem õlikihte puitpinnale panna, seda läikivama ja tugevama pinna saame.

Kulumise korral kanda uus kiht Tööpinna õli kulunud pindadele.

Hoiatus : Tööpinna õli võib tumendada teatud tüüpi puitu. Tööpinna õli kasutamisel peab ette antud aja jooksul kindlasti eemaldama üleliigse õli. Õli ei sobi lakitud, värvitud või vinüülpindadele. Kasutamine muuks otstarbeks ja vastupidiselt antud nõuannetele ei ole soovitav.

Kategooria:
 • Lisainfo

  Koostis

  Kuumtöödeldud linaõli , tungõli, apelsini tärpentin, looduslik vaik

  Ohutus

  Hoida lastele kättesaamatus kohas
  Kanda kaitsekindaid
  Vältida sattumist keskkonda
  Nahaärrituse või lööbe korral: pöörduda arsti poole.

  Taara

  0,5L

  Lahusti

  Männitärpentin

 • Nõuanne

  Köögitasapindade viimistlus

  Kanna Tööpinna õli puitpinnale pintsliga, lapiga või Terasvillaga No. 0000.
  Viimistle puidusüü suunas.
  Pea meeles viimistleda puidu otspinnad eriti hoolikalt . Puit imab eriti palju niiskust just puidu otspinnast ja mitteküllaldaselt õliga immutamisel võib sealt hiljem niiskus siseneda.
  Eemalda puitu mitte imbunud õli ja eraldunud puiduosad ca 30 min. pärast puhta puuvillase lapiga.
  Kui õli on eelnevalt peale kantud puuvillase lapiga, tehakse vahelihv. Kui õli on kuivanud, lihvi pind kergelt peene lihvpaberiga puidukiudude suunas. Kui õli on peale kantud Terasvillaga No. 0000, siis üldjuhul vahelihv ei ole vajalik.
  Kanna puitpinnale uus kiht Tööpinna õli pärast eelmise kihi kuivamist (u. kaheksa tunni pärast). Soovitav on veel täiendavalt peale kanda vähemalt 2 kihti. Kui kahe kihiga ei saavutata soovitud läikeastet, kantakse pinnale veel täiendavad kihid.
  Kui on soov puitpinda peitsida, peab seda tegema enne õlitamist. Teine võimalus on Tööpinna õli toonida looduslike Värvipigmentidega, lisades viimast keskmiselt 5 %.

  Nõuanne: pind on piisavalt õliga immutatud, kui lõplik viimistlus jääb poolmati läikega. Kui viimistluse tulemuseks on matt pind, siis järelikult puitpind nõuab täiendavat kaitsekihti.

  Pea meeles viimistleda ka puitpinna alumine pool; kui töödelda ainult puitpinna ülemist poolt, võib pind hakata painduma.

  Tuleb arvestada õli mõjuga viimistletavale puidule – väärispuidust pind (tamm) pind on hiljem üldjuhul tunduvalt tumedam kui ta oli algselt viimitlemata. Hele puit (kuusk, mänd) läheb jälle peale viimistlemist mõnevõrra kollakamaks. Seda on kasulik arvestada viimistetava puiduliigi valikul.

  Viimistletud tööpinda hakka aktiivselt kasutama alles ühe nädala möödudes, sest alles siis saavutab pind lõpliku niiskus- ja kulumiskindluse.

 • Ohutuskaart