Õlilakk

Õlilakk on traditsioonilise retsepti järgi valmistatud toode, mis koosneb värnitsast, looduslikust vaigust, hiina puuõlist ja tärpentinist. Sobib nii sise- kui välistingimustesse. Viimistle Õlilakiga välistingimustes ainult väärispuidust pindasid (näit. tiik-, tamme-, pöögi- ja mahagonipuu). Õlilakk on suure niiskuskindlusega ning kaitseb kulumise eest. Sobib hästi niiskuskindlust nõudvate puitpõrandate (vannitoa ja esiku põrand), sise- ja välisuste ning mööbli viimistlemiseks.

Kasutuskohad:

Puitpõrandad, uksed, mööbel

Kasutamisjuhend:

Enne kasutamist korralikult segada. Tee kindlaks, et puitpind oleks puhas, kuiv ning lihvpaberiga korralikult töödeldud. Soovitav lihvpaberi karedus on 150 või peenem. Kasutamine: sise- ja välistingimustes.

Kanna õhuke kiht Õlilakki puitpinnale pintsli või lapi abil. Liigse materjali osa, mis enam ei imendu peab hiljemalt 30 minuti pärast pühkima ära! Kanna peale teine õhuke kiht pärast esimese kihi minimaalset kuivamisaega 24 tundi. Viimistluskihtide arv on 3-5 sõltudes puitpinna kvaliteedist ja kasutamise eesmärgist. Õlilakki saab toonida värvipigmentidega.
Kulu: 15-17 m2 liitri kohta
Kuivamisaeg: õhukeselt pintseldatuna 24 tundi (20 ºC).
Värvus: värvitu
Läige: poolläikiv ( 4 kihti)

Kategooria:
 • Hooldamine

  Kui kasutatud on ainult Õlilakki, siis põrandalt peaks regulaarselt pühkima või imema tolmu ning seejärel pühkima üle niiske lapiga. Kulumise korral kanda uus kiht Õlilakki kulunud pindadele.Hoiatus!
  Õlilaki kasutamisel peab 30 minuti jooksul kindlasti eemaldama üleliigse õli! Õlilakk võib tumendada teatud tüüpi puitu. Õlilakk ei sobi lakitud, värvitud või vinüülpindadele. Kasutamine muuks otstarbeks ja vastupidiselt antud nõuannetele ei ole soovitav.Keskkonnariskide vältimine: Tootega kokku puutunud kaltsud ja puidulaastud võivad iseenesest süttida, seepärast peab neid enne hävitamist säilitama veega niisutatult, hoida suletud plekktaaras või põletama koheselt. Toodet ei tohi sattuda pinnasesse, kanalisatsiooni ega veekogusse. Lekkinud vedelik kogutakse kokku liiva vms. mittepõleva ja imava materjali abil. Tühjad ja kuivad müügipakendid võib toimetada pakendite kogumispunkti, sellise võimaluse puudumise korral üldprügilasse. Vedeljäätmed tuleb toimetada ohtlike jäätmete kogumispunkti vms. kohta.
 • Lisainfo

  Koostis

  Kuumtöödeldud linaõli, tungõli, tärpentin, looduslik vaik

  Ohutus

  Hoida lastele kättesaamatus kohas
  Kanda kaitsekindaid
  Vältida sattumist keskkonda
  ALLANEELAMISE KORRAL: võtta viivitamata ühendust MÜRGITUSTEABEKESKUSE või arstiga
  Nahaärrituse või lööbe korral: pöörduda arsti poole.

  Taara

  1L, 3L, 10L

  Lahusti

  Männitärpentin