Tõrvalasuur

Tõrvalasuur sisaldab linaõli, tõrva ja männitärpentini. Tõrvalasuur imendub puidu sisse kaitstes seda niiskuse, mustuse eest ning moodustab ilmastikukindla ja õhku läbilaskva kihi. Tõrvalasuur annab puidule kauni läbipaistva ja vett tõrjuva pinna. Kulu saematerjalile 2-5 m2/l, hööveldatud pinnale ja palgipuule 5-10 m2/l. Värvus: tumepruun (60% männitõrva).

Kasutuskohad:

Puitkatused,paadid ja sadamakaid, palkmajad, termiliselt töödeldud ja vaakumimmutatud puit

Kasutamisjuhend:

Viimistletav puitmaterjal peab kindlasti olema kuiv, max. puidu niiskus alla 15% ja õhu suhteline niiskus alla 80%. Puhasta vanad viimistletavad pinnad mustusest, hallitusest ja eemaldatavatest ainetest. Ei lahjendata. Sega hoolikalt enne kasutamist ja kasutamise ajal. Doseeri materjali õhukeste kihtidena pintsli või kaltsuga ja lase imenduda. Liigse materjali osa, mis enam ei imendu peab hiljemalt 1 tunni pärast ära pühkima . Puitpinnad lihvitakse vahepeal ja viimistletakse uuesti. Viimistluskihtide arv on 2-4 sõltudes puitpinna kvaliteedist ja kasutamise eesmärgist. Viimistle puidu otspinnad eriti hoolikalt. Uus viimistlus tehakse vajadusel aasta pärast. Tõrvalasuur ei sobi lakitud või värvitud pindadele. Kasutamine muuks otstarbeks ja vastupidiselt antud nõuannetele ei ole soovitav. Kuivamisaeg: Õhukeselt pintseldatuna 1-7 ööpäeva sõltuvalt alusmaterjalist ja ilmastikuoludest.

Kategooria:
 • Lisainfo

  Koostis

  Linaõli, männitärpentin, kännutõrv

  Ohutus

  Nahaärrituse või lööbe korral: pöörduda arsti poole.

  Taara

  1L, 5L, 10L, 20L

  Lahusti

  Männitärpentin

 • Nõuanne

  Palkmajade viimistlemine

  Palkmaja välisseinad viimistle Hele või Tume Tõrvaõliga. Kui puitpinnal on hallitust või puidusina, tuleb need pesta desinfitseeriva ainega. Selleks kasuta näiteks naatriumhüpokloriidi lahust. Seejärel viimistle pind puidukaitseainega nagu Booraksi lahus või  Vask– ,  Rauasulfaadiga. Nimetatud ained kaitsevad puitu hallituse ja sinavuse vastu ning samaaegselt kuivatavad puitu. Töödeldud pinda on soovitav õlitada 2 – 3 kuu pärast. Sega Tõrvaõli hoolikalt enne kasutamist ja kasutamise ajal. Kanna viimistlusmaterjal pintsliga kuivale pinnale puidusüü suunas 2-4 õhukest kihti. Anna kuivada kihtide vahel 1-2 ööpäeva. Kasuta tihedat pintslit ja viimistle alati üks palk otsast lõpuni. Viimistle puu otspinnad eriti hoolikalt. Uus viimistlus tehakse vajadusel aasta pärast. Hele Tõrvaõli saab toonida Värvipigmentidega.

  Kui soovid tumedamat tulemust, viimistle palkmaja välisseinad Tõrvalasuuriga.

  Viimistlemine on sama mis Tõrvaõlide puhul.
  näidispalk
  Tõrvalasuur                      Tume Tõrvaõli                   Hele Tõrvaõli                 Tärpentini-Linaõli
 • Ohutuskaart