Saunapeits

Saunapeits on lahustibaasiline peits. Tänu vaigu- ja linaõlisisaldusele peab antud peits ka karmides saunatingimustes hästi vastu. Lõppviimistlus saunas teosta Amello Saunalava Immutusainega või Puiduõliga.
Kulu hööveldatud puitpinnale on 10 -12 m2/l.

Kasutuskohad:

Saunalava, leiliruumi seinad ja laed.

Eeltöötlus:

Puhasta vanad viimistletavad pinnad kõigepealt lakkidest ja muudest eemaldatavatest

Kategooria:
 • Lisainfo

  Koostis

  Etanool, propanool, linaõli

  Ohutusvahendid

  Hoida lastele kättesaamatult
  Hoida eemal süttimisallikast – Mitte suitsetada!
  Käidelda hästiventileeritavas kohas

  Taara

  250ml, 1l

  Lahusti

  Denatureeritud piiritus

  Toonid

  Suitsusauna must, tamm

 • Kasutamisjuhend

  Ei lahjendata. Loksuta hoolikalt enne kasutamist. Saunapeitsi kantakse peale pintsli või puuvillase lapiga. Eemalda liigne peits 1 – 2 minuti pärast puhta puuvillase lapiga. Et saavutada tumedam ja vastupidavam pind, töötle puitpinda 2 korda. Vajadusel teosta õrn vahelihv enne teise peitsi kihi pealekandmist. Viimistle peitsitud saunalava 3 tunni pärast Amello Saunalava Immutusainega ning sauna sainad ja laed Amello Puiduõliga.
 • Nõuanne

  Sauna viimistlemine

  Soojades tingimustes olevate sauna- ja pesuruumi puitpindade viimistlemine
  Sauna seinad ja laed on soovitav viimistleda Puiduõliga. Antud õli sisaldab niiskuskindlaid õlisid, mis puitu kaitsevad. Viimistle Puiduõliga 1- 3 korda õhukeselt pintseldades. Anna õlil imenduda umbes 30 minutit ning pühi ära liigne õli, mis enam ei imendu. Saunalava viimistle Saunalava Immutusainega. Niisuta lapp või pintsel õliga ja kanna hästi õhuke kiht lava pinnale (puidu liigil ei ole selles mõttes tähtsust, et Saunalava Immutusaine sobib kõikide puitpindade peale).
  Peale õlitamist soojenda sauna, nii kuivab õli kiirelt. Pühi ära liigne õli, mis enam ei imendu. Kui sauna põrand on puidust, võib selle õlitada Põrandaõliga. Antud õli imendub sügavale puidu sisse ja annab hea kaitse vee ja mustuse vastu.
  Tähelepanu! Saunaõlidega viimistedes peab kindlasti umbes 30 minuti pärast eemaldama üleliigse imbumata õli, muidu võib kuivamine kesta kaua ning pind võib ka naksuma jääda! Puiduõli ja Saunalava Immutusaine võib muuta töödeldava puidu värvitooni.
  Pärast viimitlemist peaks puitpind seisma vähemalt üks nädal, selle aja jooksul saavutab pind niiskuskindluse ja tugevuse. Enne esimest korda sauna minnes tee proovikütmine; kuumuta sauna selleks, et eeterlikud õlid saaksid puitpinnast väljuda (kui seda mitte teha, siis võivad silmad kipitama hakata)!

  Saunapeitsi kasutamine
  Kui soovid oma saunale anda omapärase stiilse välimuse, siis kasuta saunalava ning sauna seinte ja lagede viimistlemiseks Saunapeitsi. Antud peits on lahustibaasiline peits. Tänu vaigu- ja linaõlisisaldusele peab antud peits ka karmides saunatingimustes hästi vastu.
  Eeltöötlus: Puhasta vanad viimistletavad pinnad kõigepealt lakkidest ja muudest eemaldatavatest ainetest. Puhasta järele jäänud pind lihvpaberiga ja eemalda lihvtolm.
  Kasutamisjuhend: Ei lahjendata. Loksuta hoolikalt enne kasutamist. Saunapeitsi kantakse peale pintsli või puuvillase lapiga. Eemalda liigne peits 1 – 2 minuti pärast puhta puuvillase lapiga. Et saavutada tumedam ja vastupidavam pind, töötle puitpinda 2 korda. Vajadusel teosta õrn vahelihv enne teise peitsi kihi pealekandmist.
  Viimistle peitsitud saunalava 3 tunni pärast Amello Saunalava Immutusainega ning sauna seinad ja laed Amello Puiduõliga.
  Saunapeitsiga on võimalik anda uuele haava- või lepapuidule omapärane tume välimus. Ühtlasi on võimalik Saunapeitsiga üle viimistleda vanemad saunapinnad andes neile stiilse värske välimuse.

 • Ohutuskaart